Skuteczna promocja nowego bloga internetowego

Okrągłe kwoty, jakie topowi blogerzy zarabiają na współpracach, rozbudzają wyobraźnię. Z zewnątrz wydaje się, że prowadzenie bloga i czerpanie z niego przychodów to nic trudnego. Każdy mógłby to zrobić, ale wyłącznie części osób się udaje.

Niektórzy po dwóch latach zarabiają z blogowania pensję, a inni po pięciu latach mogą liczyć na nieregularne, niewysokie wpływy.
Pisanie bloga internetowego to jedynie część obowiązków. W równym stopniu powinno się skupić się na marketingu, czyli sprzedaży treści. Istotne jest również, by od początku zadbać o pozycjonowanie swojej strony, dzięki czemu pozyskamy ruch z wyszukiwarki. Promocja nowego bloga internetowego powinna obejmować działania w mediach społecznościowych, wysyłkę newslettera, komentowanie u innych blogerów, aktywność na grupach na Facebooku,a też dostosowanie tekstu do wymogów pozycjonowaniu. Rozpowszechnianie wymaga także wyjścia z sieci i uczestnictwa w najważniejszych imprezach blogowych. Dobrym sposobem na zaistnienie w świadomości nowych odbiorców jest również pojawienie się w telewizji śniadaniowej.
Zanim zaczniesz pisać bloga, zdecyduj się na konkretną tematykę, np, blog z ciekawostkami z jakiejś branży. Do prowadzenia bloga internetowego warto się wcześniej przygotować, czytać książki, porady innych, można w ten sposób uniknąć bardzo istotnych błędów. Nic jednakże tak nie procentuje, jak wyciąganie własnych, niezależnych wniosków na bazie popełnionych błędów. Dobrą strategią jest próbowanie, dopóki nie osiągniemy efektu. Niektórzy jednak idą w zaparte i robią coś, choć dostają wyraźne sygnały, że strategia jest nieskuteczna.
Czekanie na propozycje reklamodawców to nie jedyny sposób, aby spieniężyć swojego bloga online. Można wprowadzić swoje produkty, np e-booki, kursy internetowe, a także prowadzić sklep ecommerce. W ten sposób bloger staje się niezależny od potrzeb firm i agencji i może przewidzieć swoje dochody, bo zależą jedynie od niego.
Warto zobaczyć: ajcon.com.pl.


Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.