Jak pisać bloga internetowego, aby czytelnicy chcieli go czytać?

Czym jest blog? W skrócie jest to swoisty dziennik internetowy, gdzie osoba go prowadząca regularnie zamieszcza wpisy. Mogą one dotyczyć różnych kwestii, przykładowo mamy wiele blogów kulinarnych, motoryzacyjnych i tym podobnych. Natomiast sama idea blogowania miała swoje korzenie tam, gdzie blogiem był po prostu zwykły czasopismo, w którym spisywano codzienne przeżycia prowadzącej go osoby.

Ten pomysł ewoluował do tego co mamy dzisiaj, a zatem blogów tematycznych.
Dlaczego prowadzenie bloga internetowego stało się modne? Otóż zapewne ludzie czuli potrzebę uzewnętrznienia się, a internet stanowił idealną sposobność do tego. Blogi internetowe na sam początek zakładali głównie ludzi młodzi, nastolatkowie, którzy być może nie zawsze byli akceptowani w swoim środowisku za to co robią czy jakie mają poglądy. Blog internetowy umożliwiał znalezienie ludzi podobnych sobie, z którymi można było dzielić się swoimi przeżyciami. Dlatego również pisanie bloga internetowego i odzew na niego powodowały u twórcy szybki wzrost motywacji, dzięki czemu wirtualnych dzienników w sieci powstały niezliczone ilości. Dziś sytuacja ta uległa pewnej zmianie. Internet stał się popularny, prawie każdy człowiek ma do niego dostęp. Szybko sprawiło to, że wynalazły się osoby, które chciały przez sieć zarabiać pieniądze, a blogi internetowe były świetnym wyjściem z sytuacji. Prowadzenie interesującej strony na przykład zawierającej porady kulinarne może przyciągnąć rzesze odbiorców, a za wyświetlane promocji na blogu internetowym autor pobiera należne honorarium. Dlatego też ostatnimi laty bardzo mocno rozwinęły się blogi tematyczne, a pisanie osobistego wirtualnego dziennika nie jest już tak popularne jak kiedyś.
W porządku, niemniej jednak czy aby zarabiać wystarczy zwyczajnie założyć swój blog internetowy? Otóż nie. Duża konkurencja powoduje, że własną stronę należy wypromować, by trafiła ona do realnego grona odbiorców. Dopiero to spowoduje, ze blog będzie w dużej liczbie przypadków odwiedzany, a wyświetlenia reklam pozwolą nam na zarobienie pieniędzy. Wypromować blogi można na forach internetowych publikując do nich odnośniki (wystrzegajmy się jednak spamu), umieszczając ogłoszenia w katalogach stron www, albo wykupując płatne reklamy w wyszukiwarkach. Jest to swoista inwestycja, która później zwróci się nam z nawiązką, gdy będziemy mieli dość samozaparcia ażeby zbudować ciekawe treści na nasz blog.
Warto zobaczyć: wcisnijenter.wordpress.com.
Sprawdź: http://organizacjaslubuiwesela.bloog.pl.


Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.