Czy można poświęcając własny czas pozycjonować stronę?

Wielu ludzi, zakładając swoje strony internetowe, na początek dość łatwe i nieskomplikowane, orientuje się w krótkim czasie, że samo posiadanie strony to wyłącznie połowa sukcesu. Ważną kwestią jest bowiem jej promocja. Na co komuś strona, której nikt nie będzie odwiedzał, ani nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu? Pozostaje jednak kwestia, jak w miarę rozsądnie ugryźć promowanie strony w internecie.

Wielu z właścicieli stron i blogów zapewne słyszało gdzieś o czymś takim jak pozycjonowanie stron, jednak przeraża ich konieczność nauki algorytmów wykorzystywanych przez Google, konieczność ręcznego dodawania do setek katalogów, stosowanie zasad SEO, , a dodatkowo linkowanie, czyli zostawiania linków w różnorakich miejscach sieci. W związku z tym nie raz i nie dwa zgłaszają się oni do agencji marketingowych, lub osób, które poświęcając własny czas zajmują się pozycjonowaniem. Niektórzy natomiast decydują się na swoją przygodę z pozycjonowaniem, które w miarę oswajania się z tematem, okazuje się wcale nie tak trudne.W marketingu internetowym i e-biznesie, jest na prawdę dużo interesujących trików i sposobności na osiągnięcie własnego celu. Jednym z takich łatwych sposobów na powiększenie pozycji swojej strony, jest dodawanie jej do rozmaitych katalogów stron, jakie dostępne są w wielu miejscach sieci. Nie wymaga to wiele wysiłku – czasem konieczna jest rejestracja, nierzadko nie, następnie podaje się adres strony, jej krótki opis (zwykle do 5000 znaków) i tagi bądź słowa kluczowe opisujące, czego można się na danej stronie spodziewać.
Podobne efekty dają precle. Są to strony, które mają zwykle formę blogów, prostych w strukturze. Osoby z zewnątrz mogą dodać tam swój własny, unikatowy tekst z zamieszczonym wewnątrz linkiem. Dzięki zamieszczonym w tekście linkom, osoba która czyta tekst, może z wybranego słowa kluczowego przenieść się na promowaną przez niego stronę. Dodając stronę do wielu różnorakich precli, zwiększa się znacznie liczbę linków nakierowujących ruch do strony, co wpływa nie tylko i wyłącznie na lepszą jej przystępność dla ewentualnych użytkowników, niemniej jednak również na lepszą pozycje w rankingu Google.
Sprawdź również informacje na stronie: seo linki.


Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.